W którym miejscu w istocie warto nabyć mieszkanie na wynajem?

id0017Co prawda są sensowniejsze sposoby inwestowania pieniędzy aniżeli zakup lokum pod wynajem. Jednakowoż przynajmniej takowa inwestycja jest raczej pewna. Ci ludzie, którzy wychodzą z takiego założenia, że trudno stracić kasę w sektorze nieruchomości zasadniczo mają rację. Choć wiadomo, iż do kwestii kupna lokum pod najem należy podejść mocno rzetelnie, aby potem nie narzekać.

Niesamowicie ważne w kontekście mieszkań pod wynajem jest to by wybrać korzystną lokalizację. Jeżeli celujemy w ludzi na studiach, bardzo dobrym wyjściem jest to mieszkanie, które jest położone nieopodal uniwersytetów. Polska nadal jest państwem, w którym zwraca się bardzo dużą uwagę na edukację, więc liczba studentów nie zmaleje, chociaż wiadoma kwestia, że demografia polskiego społeczeństw jest niepokojąca.

id0032Być może to zatem jednoznacznie pokazuje, iż nie powinniśmy być skupieni tylko i wyłącznie na studentach, ale również imigrantach, którzy jakby nie patrzeć będą niedługo stałym elementem polskiego krajobrazu? To jest jakieś rozwiązanie, ale w końcu nie jest powiedziane, że w jednym lokum nie może zamieszkać student z Mazur i imigrant z Białorusi. Ta wstawka z imigrantami może akurat w tym kontekście nie miała dużego znaczenia, ale rozchodzi się o to, iż w żadnym razie nie możemy sądzić, że w takich dużych miastach jak Wrocław albo Warszawa będzie duży kłopot z odnalezieniem zainteresowanego wynajęciem mieszkania. Wynajmujący będzie w stanie docenić lokum, które to jest także dobrze umiejscowione jeżeli wchodzi w grę komunikacja miejska. To proste: nieruchomość położona bardzo blisko ważnego węzła komunikacyjnego czy metra – naturalnie wyłącznie w przypadku stolicy Polski, będzie o wiele chętniej brana w rachubę.

W bardzo dużym uproszczeniu – kupno mieszkania pod późniejszy wynajem jest strzałem w dziesiątkę, jednak tylko jeśli lokalizacja jest atrakcyjna.

Oktawian Sawicki