Z jakich powodów mieszkanie powinno być korzystnie zlokalizowane?

487645Słabo umiejscowione lokum to jeszcze nie tragedia, lecz pewnie każdy przyzna rację, iż byłoby świetnie gdybyśmy mogli zamieszkiwać to lokum, odnośnie to którego lokalizacji ciężko się przyczepić. Co prawda sporo osób zdaje sobie sprawę z jakich powodów mieszkanie powinno być atrakcyjnie położone, ale można powiedzieć, iż nie powinno być źle jeśli zaznajomimy się z tą kwestią jeszcze raz. A więc – z jakich powodów nie warto patrzeć na mieszkania, których lokalizacja z najróżniejszych powodów pozostawia sporo do życzenia?

Korzystne położenie ma tę wielką zaletę, iż bądź co bądź pozwala nam żyć na dużo bardziej komfortowym poziomie. Na przykład możemy szybko udać się do najbardziej istotnych punktów w swoim mieście. W sumie zaoszczędzimy dużo czasu jeżeli będziemy codziennie mieli szybki dojazd do pracy. Wiadoma kwestia, że w dzisiejszych czasach trudno o stałe miejsce zatrudnienia na całe życie, ale jeśli będziemy mieszkańcami takiej nieruchomości, której nie można zarzucić braku zlokalizowania w dobrym miejscu, to zapewne nawet po zmianie pracodawcy nie będziemy skarżyli się na długie dojazdy. Dorosłe osoby sobie poradzą, z dzieciakami jest zawsze większy problem. Jeśli więc nie chcielibyśmy, aby traciły sporo czasu na dojazdy, na przykład do szkoły, wiadoma kwestia, iż lokalizacja musi być w porządku. A właśnie – szkoła. W razie zamieszkiwania niezbyt ciekawej okolicy dziecko będzie po prostu skazane na gorsze szkoły – podstawówka i gimnazjum są w końcu powiązane z adresem meldunku.

487661Zapewne każdy poza tym może się zgodzić, że niefajnie umiejscowione lokum ma taką wielką wadę, iż jakby nie patrzeć powoduje, że nasze funkcjonowanie w nim nie jest w pełni wygodne. Nawet nie chodzi o kwestie komunikacyjne bądź poziom szkolnictwa. Po prostu wybierając mieszkanie trzeba zwrócić większą uwagę na sąsiedztwo. Zapewne wolimy kulturalnych sąsiadów, którzy to na dodatek wiedzą jak utrzymać ogólny porządek. Łatwo zrozumieć, że kiepska lokalizacja sprawia, iż mieszkanie nie będzie rosło we względnie szybkim tempie na swojej wartości. Chyba wszyscy się zgodzą, że gdy wartość nieruchomości ulega pomniejszeniu to wcale nie jest za fajnie.

Oktawian Sawicki