O plusach lokowania pieniędzy na francuskim rynku nieruchomości

jpg--12580217Wśród państw, w których to Polacy z wielką chęcią podejmują zatrudnienie, generalnie Francja nie jest na wysokiej pozycji. W końcu UK, Niemcy albo mroźna Norwegia są o wiele bardziej rozchwytywane. Jednakowoż miejmy na uwadze, iż już sektor nieruchomości jest dla Polaków o wiele bardziej atrakcyjna aniżeli ich rynek pracy. Toteż jeżeli ktoś zastanawia się w tej chwili nad zaletami zainwestowania kasy w domy oraz mieszkania na terenie Francji, to bez chociażby cienia wątpliwości może mieć 100% pewności, iż podejmie fantastyczną decyzję.

Nie możemy zapomnieć, że według danych Francja ciągle będzie rosła pod względem demograficznym. Wiadomo, iż nie wszystkie części tego wspaniałego państwa nie mogą narzekać na liczbę płacących podatki, ale Paryż albo Lyon to takie miasta, które pod względem demografii stoją na dobrym poziomie. Chociaż należy zwrócić uwagę, że taki np. Paryż, a może raczej aglomeracja paryska, to najzwyczajniej miejsce pełne zadziwiających kontrastów. Zatem jeżeli kupimy coś w biednej dzielnicy, to nie oczekujmy, że będziemy potem zadowoleni. Chociaż to również świetna okazja – być może natrafimy na tanie nieruchomości, które jednakże po jakimś czasie strzelą w górę?

jpg--12580210A więc wielkim atutem Francji jest dobra demografia. Według demografów za kilkanaście lat Francuzów będzie więcej niż mieszkańców Niemiec! Do tego Francja to na pewno jeden z najładniejszych terenów na świecie. Zatem to powoduje, że jeśli będziemy chcieli najmować nieruchomość turystom, praktycznie przez cały rok będziemy mieli bardzo duże zainteresowanie. I zresztą sami równie będziemy zapewne pragnęli często odwiedzać Francję. Gdy zestarzejemy się, w sumie nic nie stoi na przeszkodzie byśmy zamieszkali tam na stałe. Można w sumie powiedzieć, że nawet w mało turystycznym mieście będziemy i tak w stanie zarabiać pieniądze na wynajmujących, bo jak zostało wspomniane, Francja w żadnym razie się nie wyludnia.

Francja naturalnie ma sporo więcej atutów, ma również nieco wad. Jednakże jeżeli inwestujemy w zagraniczne nieruchomości, Francja jest dobrym kierunkiem.

Norbert Król