Czy położenie mieszkania spełnia znaczącą rolę?

258c450e458069Co jak co, lecz trudno nie spostrzec, iż kwestia lokalizacji nieruchomości to coś czego bez wątpienia nie powinniśmy deprecjonować. Jeżeli zatem jesteś obecnie na etapie szukania lokum, zwłaszcza w dużym mieście, w żadnym wypadku nie myśl, iż lokalizacja nie ma dużego znaczenia. Rzeczywistość jest taka, że nawet najładniejsze, najbardziej przestronne lokum, w żadnym przypadku nie będzie w stanie spełnić naszych wszystkich wymagań jeśli będzie nieciekawie położone. Kolejna część owego tekstu jest przeznaczona zatem dla tych osób, które to z wiadomych przyczyn chciałyby dowiedzieć się nieco więcej o lokalizacji nieruchomości.

To oczywiste, że im bardziej korzystna lokalizacja, tym automatycznie zapłacimy za taką nieruchomość większą kasę. Jednakże ciężko przypuszczać, iż to nie ma racji bytu. Cóż, jeżeli coś jest ponad przeciętnej, po prostu jest droższe. Czyli mamy pewność, iż nasza doskonale położona nieruchomość będzie rosła na wartości. Trudno napisać w jak szybkim tempie, ale realia są takie, że zapewne nie będzie kiepsko. Zła lokalizacja sprawia, iż chociaż wydamy mniej, to jednak po kilku latach zauważymy, iż wartość lokum jest niesatysfakcjonująca. A poza tym, nie jest powiedziane, iż te gorsze nieruchomości są we wszystkich przypadkach tańsze. To coś zauważalnego szczególnie w przypadku największych polskich miast.

258c450e458056Wiadoma sprawa – najatrakcyjniejsze punkty zostały zajęte, a więc deweloperzy mieszkaniowi stawiają budynki na peryferiach. Miejmy na uwadze, że korzystna lokalizacja to również bardzie komfortowe funkcjonowanie. Mamy relatywnie blisko do najbardziej istotnych punktów na mapie miasta. Na dodatek pewnie nie uskarżamy się na komunikację miejską, ponieważ do przystanku mamy krótką drogę. Atrakcyjna lokalizacja niejako pozwala zaoszczędzić nam sporo kasy, bo nie wydajemy tyle na np. paliwo.

Krótka piłka – ależ to chyba coś jasnego, że szukając nieruchomości należy zwrócić bardzo dużą uwagę odnośnie lokalizacji.

Oktawian Sawicki