Mieszkanie w Zakopanym

78521cf20f14Zakopane nie jest pozbawione wad. Jednakowoż to nadal naprawdę popularny kurort turystyczny – niemalże rozchwytywany przez turystów przez cały czas. Nawet w powiedzmy październiku Zakopane jest pełne podróżnych. Wcale nie chodzi wyłącznie o mieszkańców Polski, ew. polskich emigrantów, którzy przyjechali do Zakopanego z na ten przykład USA bądź Austrii. Może w zasadzie nie można powiedzieć, aby Zakopane było piekielnie popularne poza granicą Polski, lecz można powiedzieć, że niepowtarzalne uroki Zakopanego powoli odkrywają także przedstawiciele innych narodowości. Bardzo uogólniając – między innymi to powoduje, iż bez najmniejszego cienia wątpliwości branża nieruchomości w Zakopanem to taki temat, który naprawdę zasługuje na większe zainteresowanie z naszej strony.

Z jakich przyczyn nie powinniśmy dłużej zwlekać z podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie zakupu lokum chociażby niedaleko stoku narciarskiego? Bardzo znaczące jest w szczególności to, że w zasadzie Zakopane nie jest tak licznie odwiedzane jak być powinno. Najzwyczajniej w świecie dojazd do Zakopca jest słaby – samochodem lub koleją. A to sprawia, iż na przykład warszawiacy albo krakusy dużo rzadziej jeżdżą do Zakopanego na weekend. Słychać, że względnie niedługo Zakopane będzie o wiele lepiej skomunikowanym miejscem. Zatem to spowoduje w automatyczny sposób, iż wzrośnie ilość turystów. Do tego infrastruktura turystyczna nieustannie się poprawia. Chociaż polscy narciarze w dalszym ciągu nie są usatysfakcjonowani…

487645Skoro Zakopane jest coraz lepszym miejscem, wiadomo, iż ceny przeróżnych mieszkań będą coraz większe. To fantastyczna informacja dla osób, które najzwyczajniej w świecie nie zwykły zwlekać z podejmowaniem istotnych decyzji. No co jak co, ale jeżeli prześpimy swoją szansę, czyli zadecydujemy z przeróżnych przyczyn, że to beznadziejny pomysł – lub po prostu uznamy, iż ryzyko jest bez najmniejszego sensu, to wiadoma sprawa, że potem będziemy pluli sobie w brodę. Chociaż to oczywiście całkowicie subiektywna opinia. Może będzie inaczej? Naprawdę wątpliwe!

Marietta Adamczyk